SeiShi
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
avatar
NPC
Liczba Postów : 699
https://seishipbf.forumpolish.com/t402-karta-postaci-shiyu-kurash

Punkty treningi etc. Empty Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:16
Siła:
Szybkość:
Wytrzymałość:
Energia:
Punkty Nauki:


O co z tym chodzi?
Otóż... pomysł jeszcze nie jest do końca idealny, ale podoba mi się zamysł jaki wymyśliłam razem z KonKuro.
Chciałam znieść efekty walki i przenieść to na 'fabularną' rozgrywkę, ale jednak doszło do mnie, że to nie będzie miało sensu, bo jeden będzie uważał się za silniejszego od drugiego i tak do niczego nie dojdziemy.

Wiemy czym jest siła, szybkość, wytrzymałość, energia - tego nie będę tłumaczyć bo chyba każdy o tym wie, prawda? Dobra, przejdźmy do nowości, która się tutaj pojawiła, a mianowicie PUNKTY NAUKI.
Na początku do rozdania mamy 50 punktów....

Siła: 10
Szybkość: 10
Wytrzymałość: 10
Energia: 10
Punkty Nauki: 10

I mamy ochotę nauczyć się jakiejś ciekawej techniki. Patrzymy w spis, o Telekineza jest całkiem niezła! Wymagania: 10 punktów nauki, całkiem mało. Piszemy posta na naukę techniki, czekamy na akceptację od kochanego admina, dostajemy ją i? Te 10 punktów nauki odejmujemy. Ale zaaaraz, mamy zero? Czy już nie będę mógł się nauczyć żadnej techniki?

Przejdźmy do treningów i sposobu zdobywania punktów:
W OFFTOPIE założę temat, "Treningi". Naszym zadaniem jest (przykładowo) co miesiąc napisanie w fabule jednego długiego posta z opisem jak trenujemy naszą postać. Owego posta wsadzamy w utworzony dział i na końcu w OOC piszemy, że zdobywamy 50 punktów w treningu (tyle będzie na jeden trening) XX.Listopada.XXXXroku. Czekamy na akceptację admina i dopiero po tym możemy rozdać 50 punktów w statystyki.

Jak jeszcze możemy zdobywać punkty?
Misje... Wink

Dzięki KonKuro. Very Happy

Jakieś sugestie, zastrzeżenia?
Anonymous
Gość
Gość

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:17
Popieram.
Ukye
Ukye
Liczba Postów : 237

POSTAĆ:
HP:
Punkty treningi etc. 9tkhzk300/300Punkty treningi etc. R0te38  (300/300)
Mana:
Punkty treningi etc. Left_bar_bleue300/300Punkty treningi etc. Empty_bar_bleue  (300/300)
Strój: Czarny płaszcz (który przemienia w czarne błoniaste skrzydła), czarne przedramienniki, czarne spodnie, stalowe okucia tu i ówdzie, wysokie czarne buty. Obecnie także bandaże na ciele.
https://seishipbf.forumpolish.com/t383-karta-postaci-ukye

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:19
Czyli raz na miesiąc będzie się pisać treningi w osobnym dziale? Przydałoby się robić odnośniki w fabule, że odbywamy ćwiczenia. Albo odwrotnie - w treningach zostawić link, że w grze napisało się posta z treningami. Ale tak czy siak nie rozumiem czy będą używane punkty mechaniki takie jak szybkość, siła, czy opis będzie czysto fabularny. Bo na podstawie punktów już można stwierdzić kto jest silniejszy i tak dalej.
Zrozumiał mnie ktoś? Very Happy
Anonymous
Gość
Gość

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:21
Ja też popieram, na pewno będzie przydatne.
avatar
NPC
Liczba Postów : 699
https://seishipbf.forumpolish.com/t402-karta-postaci-shiyu-kurash

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:24
W sumie będziemy kopiowali posta z fabuły do tego działu z treningami. Tak będzie wygodniej, niż łazić po tematach u szukać posta z treningiem. Razz

Siła - Zadawane DMG
Szybkość - ... nie pomyślałam, hyhy. Very Happy
Wytrzymałość * 10 = HP
Energia *10 = Mana
Ukye
Ukye
Liczba Postów : 237

POSTAĆ:
HP:
Punkty treningi etc. 9tkhzk300/300Punkty treningi etc. R0te38  (300/300)
Mana:
Punkty treningi etc. Left_bar_bleue300/300Punkty treningi etc. Empty_bar_bleue  (300/300)
Strój: Czarny płaszcz (który przemienia w czarne błoniaste skrzydła), czarne przedramienniki, czarne spodnie, stalowe okucia tu i ówdzie, wysokie czarne buty. Obecnie także bandaże na ciele.
https://seishipbf.forumpolish.com/t383-karta-postaci-ukye

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:27
Może zamiast dwóch punktów jak "Siła" i "Szybkość" połączyć w jedno - "Atak" ?
A resztę rozumiem i popieram Smile
KonKuro
KonKuro
Liczba Postów : 227

POSTAĆ:
HP:
Punkty treningi etc. 9tkhzk400/400Punkty treningi etc. R0te38  (400/400)
Mana:
Punkty treningi etc. Left_bar_bleue150/150Punkty treningi etc. Empty_bar_bleue  (150/150)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t380-karta-postaci-konkuro-iwin

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 15:27
Ukye pisać w Fabule nie w dziale treningi "". Naszym zadaniem jest (przykładowo) co miesiąc napisanie w fabule jednego długiego posta z opisem jak trenujemy naszą postać.
Co do odnośników itp... Możemy zawierać w Offtopie czas i miejsce treningu w tym nowym dziale czy coś (Pomysł całkiem całkiem)
a co do tego "e tak czy siak nie rozumiem czy będą używane punkty mechaniki takie jak szybkość, siła, czy opis będzie czysto fabularny. Bo na podstawie punktów już można stwierdzić kto jest silniejszy i tak dalej." - co do tego to pisana jest nie prawda... ponieważ liczy się wszystko... KTO ZACZNIE,N a co zostały wydane pkt nauki (Techniki czy staty) Wiec różnorodność jest na tyle wielka że nie sposób ocenić kto wygra chyba że przeważy totalnie... czyli o WIELE dłużej gra, wtedy jest to MOŻLIWE

OCC: Odpowiedz dla Ukye moja własna

A co do tego to popieram bo myślę że może być ciekawie
Anonymous
Gość
Gość

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Nie 18 Lis 2012, 19:05
Staty są ważne, np ktoś dużo silniejszy od ciebie Kon podniesie skałe a ty nie. To w kwestii możliwości swojej postaci, ale liczy się także jakość posta. Załóżmy, że jesteś silniejszy od jakiegoś nowego gracza, ale on pisze lepiej od ciebie. Bierzemy to pod uwagę.
Takishita
Takishita
Dark Admin
Liczba Postów : 197

POSTAĆ:
HP:
Punkty treningi etc. 9tkhzk25/50Punkty treningi etc. R0te38  (25/50)
Mana:
Punkty treningi etc. Left_bar_bleue100/100Punkty treningi etc. Empty_bar_bleue  (100/100)
Strój:
https://seishipbf.forumpolish.com/t472-karta-postaci-takishita-mo

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Wto 01 Sty 2013, 18:47
Nie było mnie trochę Sumimasen kogo wstrzymałem poprzednio, ciekawe, ciekawe, chodź poprzedni system mi się podobał, do tego jestem już przyzwyczajony.

Sporo widzę mam do nadrobienia, założę na weekend nową kartę i włączę się do rozgrywki. Tak na szybki look to rozumiem, że był jakiś restart? Sorry za lekki offtop Wink
Sponsored content

Punkty treningi etc. Empty Re: Punkty treningi etc.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach